جراحی فک 

Maxillofacial Surgery و صورت

جراحی فک یا جراحی ارتوگناتیک ، یک عمل جراحی است که توسط جراح دهان و فک و صورت برای اصلاح انواع متعددی از ناهنجار‌های دندانی و اسکلتی جزئی یا شدید، از جمله ناردیفی فک‌ها و دندان‌ها در ناحیه صورت و علاوه بر ارتودنسی دندان انجام می‌گیرد.

مطالب مرتبط: 

جراحی فک و چانه 

Maxillofacial Surgery

انجام عمل جراحی فک می‌تواند موجب بهبود توانایی جویدن غذا، صحبت کردن و نفس کشیدن و در مواردی لبخند لثه ای شود. اگر چه جراحی ارتوگناتیک (جراحی اصلاحی فک) اصولاً به منظور اصلاح مشکلات عملکردی در اعضای صورت انجام می‌گیرد، اما در عین حال، زیبایی چهره شخص و اصلاح لبخند لثه ای نیز بعد از این عمل به طور قابل ملاحظه‌ای، بهبود پیدا می‌کند.

مطالب مرتبط: 

هزینه جراحی فک 

Cost of maxillofacial surgery


جراحی فک 

Maxillofacial Surgery و صورت

برخی از ناراحتی‌ها و ناهنجاری‌هایی که می‌تواند نشانگر نیاز یک فرد به انجام جراحی ارتودنسی و عمل جراحی فک باشد، عبارت است از:

 • مشکل در جویدن یا گاز زدن غذا
 • مشکل در بلعیدن
 • درد مزمن فک یا مفصل فک و یا سر دردهای ناشی از آن پوشیدگی
 • بیش از حد گاز گرفتن (یعنی وقتی که دهان بسته است، فاصله بین دندانهای بالا و پایین وجود داشته باشد)
 • عدم تقارن ظاهری صورت از نمای جلوی یا پهلو
 • مصدومیت از ناحیه صورت
 • نقایص مادرزادی عقب کشیدگی فک پایین و چانه پیش آمدگی فک
 • ناتوانی در روی هم گذاشتن لب‌ها بدون فشار و کشیدن لب
 • تنفس دهانی مزمن وقفه تنفسی در هنگام خواب (مشکلات تنفسی در هنگام خواب از جمله خر و پف زیاد)
مطالب مرتبط: 

عوارض جراحی فک پایین  

What are the complications of maxillofacial surgery?

 • ارتودنسی جراحی یا ارتوسرجری در مواقعی که مشکلات اسکلتی و فکی و دندانی به شکل شدید در فرد دیده میشود و قابلیت اصلاح آن با ارتودنسی به تنهایی نباشد، انجام میگیرد. اگر کودکی با مشکلات فکی در سن قبل از بلوغ یعنی حدود ۱۰-۱۳ سالگی به متخصص ارتودنسی مراجعه نکند یا مراجعه کند اما نکات درمانی و استفاده از درمانهای پلاک را رعایت نکند یا الگوی رشدی وی به حدی نامناسب و ناهماهنگ باشد که وضعیت جفت شدگی فکها و دندانها به صورت شدید نامطلوب باشد، این درمان به وی پیشنهاد میشود. ارتوسرجری با هماهنگی بین متخصص ارتودنسی و متخصص جراح فک و صورت انجام میگیرد و شروع درمان از ارتودنسی و تحت مشاوره با متخصص جراح فک  خواهد بود.

  مطالب مرتبط: 

  هزینه جراحی فک 

  Cost of maxillofacial surgery    مراحل درمان ارتوسرجری چگونه است؟

  در ابتدا مشاوره ای بین متخصص ارتودنسی و 

  جراحی فک بالا 

  Maxillary surgery در رابطه با مسیر درمانی برای هر بیمار انجام میگیرد. براکت ها قرار میگیرند و دندانهای هر فک نسبت به خود آن فک در موقعیت صحیح قرار میگیرند که در این مرحله ممکن است از بیمار دندان کشیده شود یا نشود و وضعیت جفت شدگی ها معمولا کمی بدتر به نظر میرسد و این امر با این هدف است تا بتوان تغییرات فکی بیشتری را حین 

  جراحی فک بالا 

  Maxillary surgery برای بیمار ایجاد کرد تا ظاهر صورت بهبود چشمگیرتری داشته باشد. در زمان مناسب بیمار به متخصص جراح فک و صورت ارجاع داده میشود تا جراحی وی تحت بیهوشی و در بیمارستان انجام گیرد. تا چندین هفته بعد از 

  جراحی فک بالا 

  Maxillary surgery بیمار تحت ویزیت متخصص جراح فک قرار دارد و به محض تشخیص میتوان ادامه درمان ارتودنسی را برای بیمار شروع کرد تا در شرایطی که فک ها در موقعیت صحیح قرار گرفتند، جفت شدگی های نهایی دندانها را نیز ایجاد نمود. بنابراین روال کلی بطور خلاصه به این شکل خواهد بود که بایستی یک درمان ارتودنسی را در نظر گرفت که مابین کار بیمار یک جراحی فک را تجربه خواهد کرد.

   مطالب مرتبط: 

  عوارض جراحی فک و صورت 

  What are the complications of maxillofacial surgery?

  واژه جستجو: ارتودنسی با 

  جراحی فک 

  Maxillofacial Surgery

  دکتر فروغ خلیلی نژاد

  خانم دکتر فروغ خلیلی نژاد دارای بورد تخصصی ارتودنسی با رتبه ممتاز در طول دوران تحصیل خود، افتخار برگزینش بعنوان دانشجوی نمونه و همچنین دریافت لوح جشنواره علمی دکتر احمد هدایت را دارا بوده اند. ایشان از سال 1389 بعنوان عضو هیات علمی دانشگاه مشغول بکار بوده و همگام با آن در معاونت بهداشت و معاونت تحقیقات، علوم و فن آوری نیز به ارایه خدمات پرداخته اند. ایشان هم اکنون در مطب تخصصی خود واقع در تهران مشغول به فعالیت درمانی بوده و همزمان داور افتخاری مجله علمی و معتبر Iranian Journal Of Public Health نیز میباشند. سرکار خانم دکتر فروغ خلیلی نژاد عضو فعال انجمن بین المللی ارتودنتیسی (World Federation of Orthodontics ) و عضو فعال انجمن ارتودنتیستهای ایران ( Iranian Association of Orthodontics) نیز میباشند.

  اگر علاقه مند به مطرح کردن سوال خود درباره ی

  جراحی فک هستید، میتوانید در 

  وب سایت سپیدیار در قسمت 

  تجربه ی عمل فک با کسانی که این عمل را انجام دادند در میان بگذارید.


  جراحی فک در تهران  

  maxillofacial surgery

  جراحی فک در اصفهان 

  maxillofacial surgery

  جراحی فک در مشهد   

  maxillofacial surgery

  بهترین جراح فک و صورت در تهران  

  The best jaw surgeon

  بهترین جراح فک و صورت در مشهد  

  The best jaw surgeon

  بهترین جراح فک در تهران   

  The best jaw surgeon

  بهترین جراح فک در مشهد 

  The best jaw surgeon

   مشخصات

 • جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
 • کلمات کلیدی: جراحی ,صورت ,ارتودنسی ,انجام ,جراح ,surgery ,مطالب مرتبط ,بهترین جراح ,متخصص جراح ,maxillofacial surgery ,انجام میگیرد ,مرتبط  عوارض جراحی , هزینه جراحی فک cos
 • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

آموزش زبان ایتالیایی موفقیت های من مانا زرین تاب - تولید و عرضه مبلمان ویلایی و باغی حدیث نما سایت کانال های درسی ، آموزشی تحصیلی مثبت ۱